Tekman Kaymakamlığı Resmi Web Sitesi

www.tekman.gov.tr

Vatanını En Çok Seven Görevini En İyi Yapandır.
Mustafa Kemal Atatürk

                                                           

Necati IŞIK

10.04.1973 Yılında Erzurum’un İspir ilçesine bağlı Yeşiltepe köyünde dünyaya geldi. İlkokulu köyünde bitirdi. Daha sonra sırayla Manisa’nın Akhisar ilçesinde ve İspirin Soğuksu Köyü  Kur’an  Kursunda hafızlığını tamamladı. Ardından Erzurum İmam Hatip Lisesine yazıldı.1994-95 yılında Erzurum İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 2000 Yılında mezun oldu. 1997 yılı eylül ayında Erzurum’un İspir ilçesi Değirmendere köyünde imam hatip olarak göreve başladı.2002 yılında Erzurum Mehmet Nuri Yılmaz eğitim merkezinde ihtisas eğitimine başladı.2005 yılında buradan mezun oldu. 2005 yılın temmuz ayında Yozgat’ın Çekerek ilçesine ilçe vaizi olarak atandı.1.5 yıl burada vaizlik görevinde bulundu.2007 yılı şubat ayında Erzurum’un Narman ilçesine ilçe vaizi olarak tayin oldu.iki yıl burada görev yaptıktan sonra 2009 Nisan ayında Erzurum’un Tekman ilçesine ilçe müftüsü olarak göreve başladı.halen bu görevine devam etmektedir. Aynı zamanda Atatürk üniversitesi Sosyal bilimler Enstitüsün de Hadis ana bilim dalında Yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır. Orta derecede Arapça bilmektedir.

Yaptığı faaliyetler.

İlçe Müftüsü Necati IŞIK 2009 Nisan ayında göreve başladığından bu tarafa ilçedeki faaliyetlerini şu şekilde özetlemek mümkündür.

1)      2007 Yılında inşaatına başlanan ve inşaatı yarım kalan Merkez Camii’nin yapımı tamamlandı ve 2011 yılının temmuz ayında düzenlenen törenle hizmete açıldı.

2)      İlçede göreve başladığında açık gündüzlü bir Kur’an Kursu vardı. Bunun yanı sıra ilçe merkezindeki Kur’an Kursu elden geçirilerek yatılı hale getirildi. 2010 yılında 4 adet yeni Kur’an Kursu açıldı.(bu kursların biri ilçe merkezinde; diğerleri ise Taşkesen, Gökoğlan ve Kırıkhan köylerinde açıldı.)

3)      2011 yılın da ise İş Adamı Ali ŞEKER’in ve ilçemiz Kaymakamı yardımlarıyla dört tane daha köylere Kur’an Kursu açıldı.(Düzyurt, Koçyayla,Toptepe ve Çukuryayla köylerine).

4)      İlçe de görev yapan ilçe vaizi ve Kur’an  Kursu Öğreticileriyle beraber köylerde  haftada üç gün olmak üzere irşat hizmetlerine devam edildi.Halen bu programa devam  edilmektedir.

5)      İlçe Merkezinde ilçe Vaizi Ali İKİZ’in nezaretinde kahvelerde üç gün irşat hizmetleri devam etmektedir.

6)      İlçemiz Kur’an Kurslarında eğitim gören öğrencilerimiz 2010 yılında Sinop, Samsun ve Trabzon’a 2011 yılında ise köylerdeki öğrencilerimiz dahil olmak üzere ; Trabzon ve Rize ye geziye götürülmüştür.

7)      2011 yılında Yatılı Kur’an Kursumuzda hafızlık eğitimi yapan öğrencilerimiz Kur’an Kursu hocaları ilçe Müftüsünün ve İlçe kaymakamının  nezaretinde; İstanbul, Çanakkale, Edirne,Sapanca ve Abant yöresine geziye götürülmüştür.,

8)      2011 Yılında Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle ilçemiz merkezinde ve köylerde görev yapan İmam Hatiplerle Trabzon ve Rize ye gezi düzenlenmiştir.

9)      2010 ve 2011 yılında Kur’an Kursu yararına kermes düzenlenmiştir.

10)   Bunların dışında her yıl Kutlu Doğum Konferansları tertip edilmiştir. Kadınlar günü dolayısıyla Halk eğitimle müştereken programlar yapılmıştır.

11)   İlçe müftülüğümüzde görevli arkadaşlarla beraber sorumluluk bilinci içerisinde görevlerimize devam etmekteyiz.